Collie Suomen Collieyhdistys Ry - Pohjanmaan alaosasto Koti

Menestyneet

Joka vuosi palkitaan alaosaston alueen menestyneimmät colliet. Kolme parasta joka luokasta (plus uudet valiot) saavat halutessaan kuvan sivuille. Mikäli haluat koirasi kuvan sivuille, ota yhteyttä sähköpostitse osoitteeseen scypohjanmaa@gmail.com. Lisäksi alaosasto jakaa jäsenilleen harrastemerkkejä alaosaston/rotujärjestön hyväksi tehdystä työstä. Suluissa ilmoitettujen tulosten määrä. Koiran kuvan näet klikkaamalla sinisenä olevaa nimeä!

 

Vuoden Collie 2016 -kilpailun tulokset:

PK-collie, sileäkarvaiset
1. Nuuskakairan Pirtti-Hirmu, om. Anni Saarela, 756 p.

Tokocollie, sileäkarvaiset
1. Meiningin Kipene, om. Saila Mäkikangas, 1X Alo1 ja 2 x Alo2

Agilitycollie, pitkäkarvaiset
1. Maple Yard Laleih, om. Mirka Nukarinen, 13p. (3lk)
2. Ruffenuff Paradise City, om. Sini Rajaniemi, 5p. (3lk)
3. Ghost Story's Wisecracker, om. Salla-Sofia Santamäki, 5p. (2lk)
4. Twilight Moon Nifty Ninja, om. Anne Hukka 4p.
5. Ruffenuff Rolling Rhythm, om. Sini Rajaniemi 2p.
6. Say Wuf Can I Fly, om. Mira Mäkynen, 1p.

Agilitycollie, sileäkarvaiset
1. Meiningin Kipene, om. Saila Mäkikangas, 12,9p.

Agilitytulokas
Say Wuf Can I Fly, om. Mira Mäkynen, 1p.

Rally-tokocollie, pitkäkarvaiset
1. Saviniityn De La Rosa, om. Mirka Nukarinen, 526p. (MES)
2. Maple Yard Laleih, om. Mirka Nukarinen, 910p. (VOI)
3. Twilight Moon Nifty Ninja, om. Anne Hukka, 504p. (VOI)
4. Steadwyn So Silky, om. Jenni Hienovirta, 240p. (ALO)
5. Say Wuf Can I Fly, om. Mira Mäkynen, 168p. (ALO)

Rally-tokocollie, sileäkarvaiset
1. Downmoore West Point, om. Sini Ahola, 249p. (ALO)

Rally-tokotulokas
Downmoore West Point, om. Sini Ahola, 249p.

Näyttelycollie, pitkäkarvaiset urokset
1. Marcol Heartbreaker, om Marjo Hautaviita, 61,17p.
2. Ellygene’s Aragon, om. Minna Myllykangas, 41,72p.

Näyttelycollie, pitkäkarvaiset nartut
1. Marcol Flash Out Of Blue, om. Marjo Hautaviita, 52,07p.
2. Marcol Hawaiian Blue, om. Marjo Hautaviita, 41,05p.
3. Silverlady’s Illumination, om. Johanna Kauppinen, 40,37p.
4. Soonist So Far So Good, om. Kristiina Mäkelä, 31,17p.
5. Steadwyn So Silky, om. Jenni Hienovirta, 19,9p.
6. Carnoustie’s La Dolce Fiore, om. Susanne Roos & Thomas Strömberg, 17,62p.
7. Soonist She Loves You, om. Kristiina Mäkelä, 13,23p.
8. Carnoustie’s Frosted Joy, om. Susanne Roos & Thomas Strömberg, 11,67p.
9. Carnoustie’s Nefertiti, om. Susanne Roos & Thomas Strömberg, 11,1p.

Näyttelycollie, sileäkarvaiset urokset
1. Clingstone’s Marshmallow Fellow, om. Kati Kangas, 24,48p.
2. Bell Pepper’s Ghost Buster, om. Kati Kangas, 19,75p.
3. Downmoore West Point, om. Sini Ahola, 13,55p.

Näyttelycollie, sileäkarvaiset nartut
1. Diamondfox One With Tiny Paws, om. Ulla Haavisto, 11,82p.
2. Diamondfox One Secret Of Fox, om. Margareta Kultalahti, 10,58p.
3. Diamondfox One Friendly Fox, om. Iida Hyytinen, 8,83p.
4. Kimurantti Mimosa, om. Mari Korkiakangas, 4,95p.
5. Nuuskakairan Pirtti-Hirmu, om. Anni Saarela, 0,98p.

Veteraanicollie, sileäkarvaiset urokset
1. Bell Pepper’s Ghost Buster, om. Kati Kangas, 19,1p.

Näyttelypentu, pitkäkarvaiset nartut
1. Soonist She Loves You, om. Kristiina Mäkelä, 14p.
2. Marcol Illusion Maid, om. Sarianne Väisänen, 7p.

Jalostuscollie, sileäkarvaiset urokset
1. CIB POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA MVV-14 VV-14 HeVW-14 Bell Pepper's Ghost Buster, om. Kati Kangas 105,49 p

Jalostuscollie, sileäkarvaiset nartut
1. Final Fantasy's Crystal Heaven, om. Saila Mäkikangas, 45 p
2. HK3 BH Nuuskakairan Pirtti-Hirmu, om. Anni Saarela, 21 p

Jalostuscollie, pitkäkarvaiset urokset
1. Ladnar Tell Upon A Star, om. Marjo Hautaviita, 25,87 p
2. HeW-14, HeJW-14 Ladnar Kissmaster, om. Marjo Hautaviita, 18,2 p
3. RU MVA, RU J MVA Carnoustie ́s Attired By Frost, om. Susanne Roos ja Thomas Strömberg, 12,45 p

Jalostuscollie, pitkäkarvaiset nartut
1. CIB FI EE SE LV MVA, V-10 Rejejs Joie De Vivre for Carnoustie, om. Susanne Roos ja Thomas Strömberg, 37 p
2. CIB EE MVA, V-09, JV-09, EEV-12 Carnoustie ́s Solitaire, om. Susanne Roos ja Thomas Strömberg, 34,74 p
3. Marcol Fable Of Blue, om. Sarianne Väisänen, 25,87p

Vuoden 2016 Kasvattaja, sileäkarvaiset colliet
1. kennel Meiningin, Saila Mäkikangas, 45 p

Vuoden 2016 Kasvattaja, pitkäkarvaiset colliet
1. kennel Carnoustie’s, Susanne Roos ja Thomas Strömberg, 99,74 p
2. kennel Marcol, Sarianne Väisänen, 37,995 p

Valioituneet
FI MVA Marcol Heartbreaker

 

Vuoden Collie 2015 -kilpailun tulokset:

TOKO
1. BH Merciless Shake A Leg, om. Anna Cederholm, 22p.
2. Meiningin Kipene, om. Saila Mäkikangas, 16p.

RALLY-TOKO
1. Twilight Moon Nifty Ninja, om. Anne Hukka, 18p.
2. Twilight Moon Legend Of Luxury, om. Sini Ahola, 16p.
3. Say Wuf Can I Fly, om. Mira Mäkynen, 4p.
4. Steadwyn So Silky, om. Jenni Hienovirta, 1p.

PK
1. HK2 BH Nuuskakairan Pirtti-Hirmu, om. Anni Saarela, 10p.
2. BH Merciless Shake A Leg, om. Anna Cederholm, 2p.

AGILITY
1. Meiningin Kipene, om. Saila Mäkikangas, 106p.
2. Ruffenuff Paradise City, om. Sini Rajaniemi ja Henri Pajander, 66p.
3. Final Fantasy's Crystal Heaven, om. Saila Mäkikangas, 33p.
4. Twilight Moon Nifty Ninja, om. Anne Hukka, 31p.

NÄYTTELYT / pk nartut
1. Carnoustie's La Dolce Fiore, om. Susanne Roos ja Thomas Strömberg, 36p.
2. Carnoustie's Nefertiti, om. Susanne Roos ja Thomas Strömberg, 33p.
3. Marcol Flash Out Of Blue, om. Marjo Hautaviita, 31p.
4. Rejejs Joie De Vivre For Carnoustie, om. Susanne Roos ja Thomas Strömberg, 30p.
5. Steadwyn So Silky, om. Jenni Hienovirta, 25,65p.
6. Marcol Hawaiian Blue, om. Marjo Hautaviita, 12,3p.

NÄYTTELYT / pk urokset
1. Ellygene's Aragon, om. Minna Myllykangas, 55p.
2. Windy Forest's Unexpected Man, om. Minna Myllykangas, 15p.
3. Ladnar Kissmaster, om. Marjo Hautaviita, 7p.
4. Marcol Heartbreaker, om. Marjo Hautaviita, 6,5p.
5. Leaftribe Out Of My Way, om. Minna Myllykangas, 2,5p.

NÄYTTELYT / pk pennut
1. Steadwyn So Silky, om. Jenni Hienovirta, 8p.
2. Merry Moonray's Pump Up The Drama, om. Minna Granholm, 4p.
2. Leaftribe Out Of My Way, om. Minna Myllykangas, 4p.

NÄYTTELYT / pk veteraaninartut
1. Rejejs Joie De Vivre For Carnoustie, om. Susanne Roos ja Thomas Strömberg, 54p.
2. Snowpaw Falling Leaf, om. Susanna Harju, 45p.

NÄYTTELYT / pk veteraaniurokset
1. Danlyn Moonwalker, om. Jyrki Saarimaa ja Marjo Hautaviita, 17p.

NÄYTTELYT / sk nartut
1. Diamondfox One Friendly Fox, om. Iida Hyytinen, 2p.

VALIOITUNEET
C.I.B Ellygene's Aragon, om. Minna Myllykangas

 

Pohjanmaan alaosaston vuoden colliekilpailut 2014:

TOKO:

1. HK1 BH Nuuskakairan Pirtti-Hirmu om. Anni Saarela, 6 p

PK:

1. Goldlady's Ginger'n Spice om. Anni Malkamäki, 1 p

AGILITY:

1. Meiningin Kipene om. Saila Mäkikangas, 26 p

2. Final Fantasy's Crystal Heaven, om. Saila Mäkikangas, 9 p

3. Dane Amor Coco Mademoiselle, om. Mira Lehtineva, 3 p

NÄYTTELYT:

Sileäkarvaiset colliet:

NARTUT:

1. Dane Amor Flames Of Love om. Mira Lehtineva, 13,5 p

2. Meiningin Kipene om. Saila Mäkikangas, 11,5 p

3. Kangasvuokon Blueberry Muffin om. Jenni Kallio, 8 p

VETERAANINARTUT:

1. Forest Star’s Pleasing Peach om Jenni Kallio, 11,5 p

UROKSET:

1. Clingstone's Marshmallow Fellow, om. Kati Kangas, 44 p

2. Bell Pepper's Ghost Buster om. Kati Kangas, 43 p

3. Goldlady's Summerstorm, om. Jenni Kallio, 5 p

VETERAANIUROKSET:

1. Bell Pepper’s Ghost Buster om. Kati Kangas, 53 p

Pitkäkarvaiset Colliet:

NARTUT:

1. Carnoustie´s Nefertiti , om. Susanne Roos ja Thomas Strömberg, 51 p

2. Carnoustie´s La Dolce Fiore om. Susanne Roos ja Thomas Strömberg, 46 p

3. Marcol Flash Out Of Blue om. Marjo Hautaviita ja Jyrki Saarimaa, 45 p

4. Carnoustie´s La Traviata , om. Susanne Roos ja Thomas Strömberg, 33, 8 p

5. Crofter’s Only Emily Of New Moon om. Marjo Hautaviita ja Jyrki Saarimaa, 26 p

6. Marcol Hawaiian Blue om. Marjo Hautaviita ja Jyrki Saarimaa, 11,3 p

7. Danlyn Looks Like Blondie om. Jenni Mäntykoski, 2,15 p

8. Twilight Moon Nifty Ninja om. Anne Hukka, 1 p

Veteraaninartut


1. Snowpaw Falling Leaf om. Susanna Harju, 79 p

2. Carnoustie´s la Dolce Vita om. Susanne Roos ja Thomas Strömberg,, 69 p

UROKSET:

1. Snowpaw American Idol om. Susanna Harju, 83,4 p

2. Ellygene’s Aragon om. Minna Myllykangas 61,5 p

3. Carnoustie´s Carry On om. Susanne Roos ja Thomas Strömberg, 18 p

4. Marcol Heartbreaker om. Marjo Hautaviita ja Jyrki Saarimaa, 14,5 p

5. Ladnar Kissmaster om. Marjo Hautaviita , 12 p

Veteraaniurokset

1. Danlyn Moonwalker om. Marjo Hautaviita ja Jyrki Saarimaa, 5 p

Pennut

1. Ladnar Kissmaster, om. Marjo Hautaviita 14 p

2. Marcol Hawaiian Blue om. Marjo Hautaviita ja Jyrki Saarimaa, 7 p

3. Marcol Heartbreaker om. Marjo Hautaviita ja Jyrki Saarimaa, 6 p

Valioita:

C.I.B.–valionarvon 2014 saavuttanut C.I.B.FI SE DK Pohj MVA Marcol Flash Out Of Blue om. Marjo Hautaviita ja Jyrki Saarimaa

 

Vuoden 2013 colliekilpailuiden tulokset:

Toko
1. Goldlady’s Ginger’n Spice, om. Anni Malkamäki 12 p (1)

Agility
1. Final Fantasy's Crystal Heaven, om. Saila Mäkikangas & Ilkka Järvi

PK

1. Goldlady’s Ginger’n Spice, om. Anni Malkamäki 38 p (3)
2. Nuuskakairan Pirtti-Hirmu, ohj. Anni Vähämäki 10 p (1)
3. Linnanneidon Jet Settery, om. Anni Vähämäki & Tero Känsäkangas 1 p (1)

Näyttely / pk

Urokset
1. Ladnar Tell Upon A Star, om. Marjo Hautaviita & Jyrki Saarimaa 28,3 p (6)
2. Windy Forest’s Unexpected Man, om. Minna Myllykangas 18,5 p (4)
3. Danlyn Moonwalker, om. Marjo Hautaviita & Jyrki Saarimaa 15,5 p (6)
4. Ellygene’s Aragon, om. Minna Myllykangas 14 p (4)
5. Siniketun Sinisulo, om. Taru Rekorius 12 p (6)
6. Aristid Gibsanova Pust, om. Kristiina Mäkelä 3 p (4)
7. Juniperhill’s Bravo Caballero, om. Taina Yrjänä 0,5 p (1)

Nartut
1. Marcol Flash Out of Blue, om. Marjo Hautaviita & Jyrki Saarimaa 56 p (6)
2. Siniketun Merle Moon, om. Taru Rekorius 23,5 p (4)
3. Siniketun Sinisafiiri, om. Taru Rekorius 20,5 p (6)
4. Carnoustie’s La Dolce Fiore, om. S Roos & T Strömberg 18,5 p (5)
5. Carnoustie’s La Dolce Vita, om. S Roos & T Strömberg 11,5 p (6)
6. Carnoustie’s Solitaire, om. S Roos & T Strömberg 11 p (1)
7. Carnoustie’s Nefertiti, om. S Roos & T Strömberg 10 p (3)
8. Danlyn Looks Like Blondie, om. Jenni Mäntykoski 1 p (2)

Pennut
1. Soonist So Far So Good, om. Kristiina Mäkelä 21 p (4)
2. Danlyn Looks Like Blondie, om. Jenni Mäntykoski 13 p (3)
Twilight Moon Nifty Ninja, om. Marketta Tanskanen & Anne Hukka 13 p (2)
4. Carnoustie’s Carry On, om S Roos & T Strömberg 12 p (2)
5. Herohill’s Blue Rock, om. Taina Yrjänä 8 p. (3)
6. Marcol Hawaiian Blue, om. Marjo Hautaviita & Jyrki Saarimaa 7 p (1)
7. Marcol Heartbreaker, om. Marjo Hautaviita & Jyrki Saarimaa 5 p (1)
Siniketun Duff McKagan, om. Taru Rekorius 5 p (2)

Näyttely / sk


Urokset
1. Calibra's George of The Jungle, om. Merja Fröberg 0,5 p (1)

Nartut
1. Dane Amor Flames of Love, om. Mira Lehtineva 10 p (6)
2. Meiningin Kipene, om. Saila Mäkikangas 2 p. (2)
3. Goldlady’s Ginger’n Spice, om. Anni Malkamäki 0,5 p (1)

Pennut
1. Meiningin Kipene, om. Saila Mäkikangas 7 p. (1)

Lisäksi palkittiin vuoden 2013 aikana valioituneita, joita oli ilmoitettu yhteensä 4:
C.I.B.-tittelin saaneita 3 kpl:


pk collie C.I.B Siniketun Merle Moon
pk collie C.I.B Siniketun Hopeinen Kuu
pk collie C.I.B Siniketun Sinisafiiri

FI MVA-tittelin saaneita 1 kpl:


pk collie FI MVA Marcol Flash Out Of Blue

 

SCY Pohjanmaan alaosaston vuoden 2012 colliekilpailujen tulokset:


Sileäkarvaiset colliet:

Pennut:
1. Dane Amor Flames of Love, om. Mira Lehtineva (2) 13 p.

Näyttelyurokset:
1. Bell Pepper's Ghost Buster, om. Kati Kangas (7) 36 p.

Pitkäkarvaiset colliet:

Pennut:
1. Siniketun Safiiri-Ruusu, om. Taru Rekorius (3) 12 p.
2. Ruffenuff Paradise City, om. S Rajaniemi & H Pajander (2) 10 p.

Näyttelyurokset:
1. Snowpaw American Idol, om. Susanna Harju (6) 54 p.
2. Ellygene's Aragon, om. M Myllykangas & L Lehtiheimo (8) 21 p.
3. Siniketun Dimmu Borgir, om. Taru Rekorius (3) 13,5 p.
4. Carnoustie's Double-O-Seven, om. Satu Juurikka (1) 10 p.
5. Carnoustie's Dark Moon Shining, om. S Roos & T Strömberg (1) 7 p.

Näyttelynartut:
1. Carnoustie's Nefertiti, om. S Roos & T Strömberg (4) 25,9 p.
2. Carnoustie's La Vida Loca, om. Roos & Strömberg & Katri Vainio (4) 23 p.

PK:
1. Goldlady's Ginger'n Spice, om. Anni Malkamäki (1) 12 p.
2. Sharleis Bold Bubba, om. Päivikki Puutio-Ojala (2) 10 p.
3. Nuuskakairan Pirtti-Hirmu, om. M & K Isonikkilä ohj. A Vähämäki 2 p.
4. Linnanneidon Jet Settery, om. A Vähämäki & T Känsäkangas 1 p.

TOKO:
1. Goldlady's Ginger'n Spice, om. Anni Malkamäki (3) 30 p.
2. Sharleis Bold Bubba, om. Päivikki Puutio-Ojala (2) 14 p.
3. Carnoustie's Double-O-Seven, om. Satu Juurikka (2) 10 p.

Uudet valiot 2012:

C.I.B. Bell Pepper's Ghost Buster, om. Kati Kangas
C.I.B & Fi Mva Carnoustie's Double-O-Seven, om. Satu Juurikka
C.I.B. Carnoustie's Silver Flower, om. S Roos & T Strömberg
C.I.B. Carnoustie's Solitaire, om. S Roos & T Strömberg
C.I.B. Siniketun Sinisulo, om. Taru Rekorius
Fi Mva Siniketun Hopeinen Kuu, om. Taru Rekorius

 

SCY Pohjanmaan alaosaston vuoden 2011 colliekilpailujen tulokset:


Sileäkarvaiset colliet

Näyttelyurokset:
1. Bell Pepper's Ghost Buster, om. Kati Kangas (3) 21p.
2. Goldlady's Summerstorm, om. Jenni Kallio (5) 11p.

Näyttelynartut
1. Goldlady's Ginger´n Spice, om. Anni Malkamäki (2) 5p.

Pitkäkarvaiset colliet

Pennut
1. Marcol Flash Out Of Blue, om. M Hautaviita & J Saarimaa (3) 11,4p.
2. Ladnar Tell Upon A Star, om. M Hautaviita & J Saarimaa (2) 6p.
3. Crofter's Only Emily Of New Moon, om. M Hautaviita & J Saarimaa (1) 5p.
4. Danlyn Broadcaster, om. M Hautaviita & J Saarimaa (1) 4p.

Näyttelyurokset
1. Ruffenuff Man In The Moon, om. Sini Rajaniemi & Henri Pajander(4) 19p.
2. Ladnar Tell Upon A Star, om. M Hautaviita & J Saarimaa (8) 17,4p.
3. Danlyn Moonwalker, om. M Hautaviita & J Saarimaa (1) 6p.
4. Dispiritos Donnie Darko, om. om. Kristiina Mäkelä (1) 1p.

Näyttelynartut
1. Rejejs Joie De Vivre For Carnoustie, om. S Roos & T Strömberg (4) 26p.
2. Carnoustie's Solitaire, om. S Roos & T Strömberg (2) 20p.
3. Marcol Flash Out Of Blue, om. M Hautaviita & J Saarimaa (8) 15,2p.
4. Kapriz Ekateriny Limelight Carnoustie, om. S Roos & T Strömberg (4) 14p.
5. Soonist Shania Twain, om. Kristiina Mäkelä (2) 10p.
6. Marcol Final Falling Star, om. Susanna Harju (6) 9p.
7. Soonist Sun After Sun, om. Kristiina Mäkelä (1) 1p.

PK
1. Goldlady's Ginger´n Spice, om. Anni Malkamäki (2) 30p.

TOKO
1. Final Fantasy's Crystal Heaven, om. S Mäkikangas & I Järvi (5) 28p.
2. Goldlady's Ginger´n Spice, om. Anni Malkamäki (1) 20p.
3. Ruffenuff Man In The Moon, om. Sini Rajaniemi & Henri Pajander (3) 12p

AGI
1. Calibra´s Georgeothjungle, om. Merja Fröberg (5) 56p.
2. Final Fantay´s Crystal Heaven, om. S Mäkikangas & I Järvi (5) 36p.
3. Dane Amor Coco Mademoiselle, om. Mira Lehtineva (5) 18p.
4. Bell Pepper's Ghost Buster, om. Kati Kangas (2) 9p.


Uudet valiot 2011:

KANS MVA Carnoustie's Object of Desire at Corydon, om. S Roos & T Strömberg
KANS MVA Rejejs Joie De Vivre For Carnoustie, om. S Roos & T Strömberg
FI MVA Snowpaw American Idol, om. Susanna & Henna Harju
Fi AVA Calibra´s Georgeothjungle, om. Merja Fröberg


Harrastemerkin saivat:

Marjo Hautaviita
Susanne Roos
Thomas Strömberg

 

SCY Pohjanmaan ao:n Colliekilpailujen tulokset 2010

Näyttely / pk

Urokset
1. Carnoustie’s Double-O-Seven, om. Satu Juurikka 71 p (8)
2. Snowpaw American Idol, om. Susanna & Henna Harju 31 p (8)
3. Wicani Firelight, om. Pia Hoppa 21,8 p (4)
4. Danlyn Moonwalker, om. Marjo Hautaviita & Jyrki Saarimaa 15 p (6)
5. Carnousties Object of Desire at Corydon, om. S Roos & T Strömberg & I Teslovica 12 p (1)
6. Carnoustie’s Will Beam Me Up, om. S Roos & T Strömberg 10 p (1)
7. Soonist Serious Joke, om. Teija Ketola 8 p (1)
8. Soonist Serious Jest, om. Jaana Kilpiö 1 p (1)

Nartut
1. Carnoustie’s Solitaire, om. S Roos & T Strömberg 44 p (8)
2. Rejejs Joie De Vivre For Carnoustie, om. S Roos & T Strömberg 15 p (1)
Soonist Sun After Sun, om. Kristiina Mäkelä 15 p (6)
4. Rantapaikan Afrodite, om. Jonna Viinamäki 10 (3)
5. Carnoustie’s Elektra, om. Jonna Viinamäki 5 (1)
6. Herohills Arctic Blue, om. Taina Yrjänä 1 p (1)
Seljankan Wictoria, om. Jonna Viinamäki 1 p (1)

Pennut
1. Soonist Shania Twain, om. Kristiina Mäkelä 11 p (2)
2. Herohills Artistic Blue, om. Taina Yrjänä 9 p (2)
3. Herohills Arctic Blue, om. Taina Yrjänä 8 p (3)
4. Ladnar Tell Upon A Star, om. Marjo Hautaviita & Jyrki Saarimaa 6 p (1)
5. Soonist Serious Jest, om. Jaana Kilpiö 5 p (1)

Näyttely / lk

Urokset
1. Bell Pepper’s Datapen, om. Kati Kangas 13,4 p (2)
2. Bell Pepper’s Ghost Buster, om. Kati Kangas 5 p (2)

Nartut
1. Goldlady’s Ginger’n Spice, om. Anni Malkamäki 2 p (2)

Toko

1. Goldlady’s Ginger’n Spice, om. Anni Malkamäki 44p (5)
2. Linnanneidon Jet Settery, om. Anni Vähämäki & Tero Känsäkangas 34 p (5)
3. Final Fantasy’s Crystal Heaven, om. Saila Mäkikangas & Ilkka Järvi 16 P (3)
4. Sharleis Bold Bubba, om. Päivikki Puutio-Ojala 14 p (3)
5. Magicmills Irish Sunrise, om. Jonna Viinamäki 10 p (3)
6. Calibra’s George Of The Jungle, om. Merja Haapakoski 6 p (1)

Agility

1. Calibra’s George Of The Jungle, om. Merja Haapakoski 126 p ()
2. Final Fantasy's Crystal Heaven, om. Saila Mäkikangas ja Ilkka Järvi 26 p (5)
3. Bell Pepper's Ghost Buster, om. Kati Kangas 19 p (4)

PK

1. Goldlady’s Ginger’n Spice, om. Anni Malkamäki 8 p (1)
Linnanneidon Jet Settery, om. Anni Vähämäki & Tero Känsäkangas 8 p (1)
3. Calibra’s George Of The Jungle, om. Merja Haapakoski 2 p (1)

Harrastemerkin saaneet henkilöt:

Johanna Leppänen
Anni Malkamäki
Anni Vähämäki
Tero Känsäkangas

 

Vuoden 2009 alaosaston colliekilpailujen tulokset

Pitkäkarvaiset näyttelyurokset

1. Carnoustie’s Object of Desire at Corydon, om. S Roos & I Teslovica, 87 p. (8)
2. Snowpaw American Idol, om. Susanna & Henna Harju, 42 p. (8)
3. Carnoustie’s Double-O-Seven, om. Satu Juurikka, 25,8 p. (3)
4. Danlyn Moonwalker, om. M Hautaviita & J Saarimaa, 20,2 p. (4)
5. Juniperhill’s Antique Hero, om. Taina Yrjänä, 18 p. (3)
6. Carnoustie’s Will Do Impact, om. S Roos & T Strömberg, 10 p. (2)
     Xtremely Blue Carnoustie From Fantazija, om. S Roos & T Strömberg, 10 p. (2)
8. Ruffenuff Man In The Moon, om. S Rajaniemi & H Pajander, 8 p. (5)
9. Golden Mist Magic Glow, om. Tanja Blom, 1,2 p. (1)
10. Siniketun Pohjantähti, om. Tanja Blom, 1 p. (1)

Pitkäkarvaiset näyttelynartut

1. Snowpaw Falling Leaf, om. Susanna & Henna Harju, 80 p. (8)
2. Rejejs Joie De Vivre For Carnoustie, om. S Roos & T Strömberg, 63 p. (8)
3. Carnoustie’s Solitaire, om. S Roos & T Strömberg, 51,2 p. (6)
4. Carnoustie’s La Dolce Vita, om. S Roos & T Strömberg, 25 p. (5)
5. Carnoustie’s Silver Flower, om. S Roos & T Strömberg, 21,2 p. (4)
6. Rejejs Lady Blue Cat, om. S Roos & T Strömberg, 9 p. (1)
7. Seljankan Wictoria, om. Jonna Viinamäki, 3 p. (3)

Pitkäkarvaiset näyttelypennut

1. Windy Forest’s Unexpected Man, om. Minna Myllykangas, 10 p. (3)
2. Carnoustie’s Elektra, om. Jonna Viinamäki, 8 p. (2)
3. Ruffenuff Rolling Rhythm, om. S Rajaniemi & H Pajander, 5 p. (3)

Lyhytkarvaiset näyttelyurokset

1. Bell Pepper’s Datapen, om. Kati Kangas & Janne Kaattari, 67 p. (8)
2. Bell Pepper’s Ghost Buster, om. Kati Kangas, 27,2, p. (6)
3. Calibra’s George of The Jungle, om. Merja Haapakoski, 5 p. (1)

Lyhytkarvaiset näyttelynartut

1. Sandcastle’s Spirit N’Spice, om. Johanna Kauppinen, 18 p. (4)
2. Goldlady’s Ginger’n Spice, om. Anni Malkamäki, 10p. (4)
3. Calibra’s Déjà vu, om. Eija Rytivaara, 8 p. (2)

Lyhytkarvaiset näyttelypennut

1. Sandcastle’s Pink Floyd, om. Johanna Kauppinen & kasv, 16,8 p. (3)

Tokocolliet

1. Calibra’s Déjà Vu, om. Eija Rytivaara, 12 p. (2)
2. Goldbody’s Lizzie McGuire, om. Päivikki Puutio-Ojala, 10 p. (2)
3. Goldlady’s Ginger’n Spice, om. Anni Malkamäki, 8 p. (249) (1)
4. Juniperhill’s Antique Hero, om. Taina Yrjänä, 8 p. (173,5) (1)
5. Final Fantasy’s Crystal Heaven, om. S Mäkikangas & I Järvi, 8 p. (169) (2)
6. Juniperhill’s Bravo Caballero, om. Taina Yrjänä, 6 p. (184,5) (1)
7. Magicmill’s Irish Sunrise, om. Jonna Viinamäki, 6 p. (149) (2)

Agilitycolliet

1. Calibra’s George of The Jungle, om. Merja Haapakoski, 48 p. (5)
2. Final Fantasy’s Crystal Heaven, om. S Mäkikangas & I Järvi, 29 p. (5)
3. Goldlady’s Ginger’n Spice, om. Anni Malkamäki, 11 p. (3)
4. Bell Pepper’s Ghost Buster, om. Kati Kangas, 7 p. (1)
5. Siniketun Pohjantähti, om. Tanja Blom, 6 p. (1)

 

Tulokset vuosilta 1999-2008 löytyvät alaosaston vanhoilta kotisivuilta.

Ota yhteyttä
Liity jäseneksi!